Wybieram mądrze - podsumowanie projektu - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wybieram mądrze - podsumowanie projektu

Data publikacji 30.09.2016

wybieram_madrzelid„Wybieram mądrze” to tytuł projektu edukacyjno-profilaktycznego, który został zrealizowany w ramach Wielkopolskiego Programu Policji „Dopalacze niszczą Życie” oraz Programu Promocji Zdrowia w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim na 2016 rok. Dzisiaj w siedzibie Starostwa odbyło się jego podsumowanie.

Projekt profilaktyczno-edukacyjny przygotowała Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Czarnkowie, Sądem Okręgowym w Poznaniu, Wielkopolskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych w Czarnkowie oraz Fundacją La Strada.

Celem przedsięwzięcia było podniesienie świadomości młodzieży w obszarze uzależnień, zapoznanie ich z tematem handlu ludźmi oraz eliminowanie zachowań społecznie niepożądanych. W projekcie wzięło udział około 250 młodych ludzi.

9 maja br. ogłoszono konkurs, w którym zachęcono młodzież do opisania dlaczego przedstawiciele zaproszonych instytucji uczestniczą w projekcie „Wybieram mądrze” i jaka jest ich rola. Dzisiaj w siedzibie Starostwa w Czarnkowie odbyło się wręczenie dyplomów i wyróżnień laureatkom tego konkursu.

Nagrody wręczali: Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki Tadeusz Teterus, Wicestarosta Jacek Klimaszewski, Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie - insp. Piotr Ryżek, Wojciech Mroczkowski Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów, Kurator Zawodowy Sądu Rejonowego w Trzciance i Przewodnicząca MKRPA w Czarnkowie Ewa Pawlikowska-Adamczak, Beata Kościelska Inspektor Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie oraz Alicja Rydzy – Inspektor ds. promocji zdrowia Starostwa Powiatowego w Czarnkowie.

Autorka wyróżnionej pracy, Marta Pawłowska, uczennica II klasy Zespołu Szkół Katolickich im. św. Siostry Faustyny w Trzciance napisała – „nigdy nie byłam na spotkaniu, które zgrywałoby się w tak spójną całość. Wykładający – prelegenci, potrafili zaciekawić tematem. Czułam się jakby zwracali się bezpośrednio do mnie, pomimo tłumu w pomieszczeniu”. Słowa wyróżnionej uczennicy są bardzo dojrzałe i potwierdzają, że warto stawiać na młodzież.

Dyplomy za udział w projekcie otrzymały: Marta Grzegorek, Marta Jarząbek, Alicja Trafas, Martyna Pertek, Natalia Kozioł, Natalia Polańska oraz Oliwia Osierko. Dziewczyny są uczennicami OHP w Czarnkowie oraz czarnkowskiej świetlicy socjoterapeutycznej „Przylesie”.

Specjalne podziękowania zostały skierowane do obecnych na spotkaniu opiekunów młodzieży: Pani Wicedyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. św. Siostry Faustyny w Trzciance - Doroty Pawłowskiej, Pani Moniki Rzysko – wychowawcy świetlicy socjoterapeutycznej „Przylesie” oraz Pani Alicji Brylińskiej – Dyrektor Gimnazjum przy Prywatnym Zespole Szkół w Czarnkowie.

Przedstawicieli wszystkich instytucji uczestniczących w projekcie łączy wspólny cel wychowanie poprzez uświadamianie. Przedstawiając młodym ludziom interesujące alternatywy odciągamy ich od niebezpieczeństwa uzależnień.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

 

{galeria}2016/wrzesien/wybierammadrze{/galeria}