18-latek stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

18-latek stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 29.10.2019

Policjanci czarnkowskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu golfem, który w Wieleniu przekroczył dopuszczalną prędkość. 18-latek jechał w terenie zabudowanym, mając na liczniku 135 km/h.

W niedzielę, 27 października br. około godziny 16:15 policjanci ruchu drogowego, zatrzymali na terenie Wielenia 18-letniego kierującego osobowym volkswagenem, który pozwolił sobie na zbyt szybką jazdę. Młody kierowca w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 135 km/h. Za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Apelujemy!

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest natychmiastowa reakcja. Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad autem, a w konsekwencji wypadnięcie z drogi lub groźne w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.

Karolina Górzna-Kustra