Kierował pod wpływem narkotyków - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Kierował pod wpływem narkotyków

Data publikacji 28.10.2019

Dzielnicowi z lubaskiego posterunku zatrzymali 38-latka, który kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. Podczas przeszukania jego domu, mundurowi znaleźli tabletki ecstasy i marihuanę. Za posiadanie narkotyków i jazdę pod ich wpływem, grozi mu kara do kilku lat pozbawienia wolności.

Piątkowy ranek, nie był szczęśliwym dla 38-letniego mieszkańca gminy Lubasz. Dzielnicowi z lubaskiego posterunku pełniąc służbę na terenie Klempicza, zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna był poddenerwowany widokiem policjantów. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze postanowili więc sprawdzić powód jego reakcji. Wstępne badanie przeprowadzone narkotesterem dało wynik pozytywny. Okazało się, że 38-latek był pod wpływem amfetaminy. W chwili zatrzymania próbował nawet połknąć woreczek strunowy z zawartością narkotyku, który policjanci zdołali mu zabrać i zabezpieczyć. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 38-latka, mundurowi znaleźli kilka tabletek ecstasy i marihuanę. Mężczyzna na chwilę obecną usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za kierowanie pod wpływem zabronionych środków i ich posiadanie grozi mu kara do kilku lat więzienia.

Karolina Górzna-Kustra