Areszt za atak na policjantów - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Areszt za atak na policjantów

Data publikacji 23.10.2019

Trzymiesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec 31-letniego mieszkańca Czarnkowa. Mężczyzna podczas interwencji uderzył policjantów z pieści, groził im pozbawieniem życia oraz znieważył ich słowami wulgarnymi. Jest również podejrzany o znęcanie się nad członkami swojej najbliższej rodziny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

18 października br. około godziny 18:00 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał informację o awanturze domowej w jednym z domów na terenie miasta. Zgłaszający twierdził, że jego krewny jest agresywny i grozi domownikom nożem.

Policjanci, aby wyjaśnić okoliczności zgłoszenia, natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali 31-latka, który był nietrzeźwy i nadpobudliwy. Mężczyzna ignorował policjantów i nie wykonywał ich poleceń o zachowaniu zgodnym z prawem. Był agresywny i wulgarny. Kiedy funkcjonariusze próbowali obezwładnić 31-latka, wówczas mężczyzna zaczął szarpać ich za mundur, uderzać pięściami w różne części ciała, wyzywać, obrażać oraz grozić im pozbawieniem życia.

W konsekwencji 31-latek został zatrzymany i trafił do izby wytrzeźwień, a potem do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili, że od kilku lat znęcał się nad rodziną.

W poniedziałek, 21 października br. na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra