Policjanci odzyskali mercedesy skradzione w Wielkiej Brytanii - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Policjanci odzyskali mercedesy skradzione w Wielkiej Brytanii

Data publikacji 11.03.2019

Kryminalni z czarnkowskiej komendy odzyskali skradzione w Wielkiej Brytanii dwa pojazdy marki Mercedes Sprinter warte ponad 200 tysięcy złotych. Pojazdy znajdowały się na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Czarnków. Do tej pory dwa zarzuty paserstwa usłyszał 40-letni właściciel posesji.

Czarnkowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej od dłuższego czasu zainteresowani byli pojazdami znajdującymi się na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Czarnków. Ich uwagę, w szczególności przykuły samochody na angielskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie przeszukania posesji należącej do 40-latka, funkcjonariusze ujawnili dwa busy marki Mercedes Sprinter. Po sprawdzeniu ich w systemach policyjnych okazało się, że zostały skradzione na terenie Wielkiej Brytanii, 12 lutego br. Ich wartość oszacowano na kwotę ponad 200 tys. złotych. Mundurowi zabezpieczyli oba pojazdy, które po przeprowadzonych oględzinach trafiły na policyjny parking.

W toku dalszych czynności kryminalni znaleźli jeszcze kilka innych samochodów, między innymi z wyciętym polem numerowym. Aktualnie śledczy powołali biegłego, w celu sprawdzenia pochodzenie tych aut.

Do tej pory na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili dwa zarzuty paserstwa 40-letniemu właścicielowi posesji.

Karolina Górzna-Kustra