Włamał się do baru i ukradł papierosy - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Włamał się do baru i ukradł papierosy

Data publikacji 06.03.2019

Kryminalni z Czarnkowa zatrzymali sprawcę włamania do jednego z barów na terenie gminy Połajewo. 26-latek ukradł papierosy różnych marek, powodując straty na kwotę około 4,5 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

O włamaniu czarnkowscy policjanci powiadomieni zostali w nocy z 2 na 3 marca br. Na miejsce niezwłocznie skierowano technika kryminalistyki oraz dochodzeniowców. Z ich ustaleń wynikało, że sprawca przed zamknięciem lokalu schował się w jednym z pomieszczeń, a następnie po kradzieży papierosów wybił szybę w drzwiach wejściowych i uciekł z łupem. Straty jakie spowodował, pokrzywdzony oszacował na kwotę około 4500 złotych.

Kryminalni natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy włamania. Po raz kolejny mogli liczyć na pomoc dzielnicowego z lubaskiego posterunku. W poniedziałek, 4 marca br. włamywacz został ustalony i zatrzymany, a część papierosów odzyskana. Wczoraj 26-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

Za przestępstwo jakiego się dopuścił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Kara 26-latka będzie powiększona o połowę, bowiem działał on w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy.

Karolina Górzna-Kustra