Przekroczył prędkość o 52 km/h i pożegnał się z prawem jazdy - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Przekroczył prędkość o 52 km/h i pożegnał się z prawem jazdy

Data publikacji 30.01.2019

Policjanci z czarnkowskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu renault, który w Stobnie gm. Trzcianka przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 102 km/h.

Wczoraj około godziny 14:30 policjanci ruchu drogowego podczas służby na terenie Stobna gm. Trzcianka, zatrzymali 51-letniego kierowcę renault, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie mężczyzna ukarany został również mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Karolina Górzna-Kustra