Chciał ukraść auto, ale nie zdążył - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał ukraść auto, ale nie zdążył

Data publikacji 18.01.2019

Pokrzywdzony ujął na gorącym uczynku 23-latka, który najpierw włamał się do jego auta, a potem chciał go ukraść. Schwytany mężczyzna został przekazany w ręce czarnkowskich mundurowych, którzy umieścili go w policyjnej celi. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W środę, 16 stycznia br. około godziny 21.30 policjanci z czarnkowskiej komendy powiadomieni zostali przez pokrzywdzonego, że ujął na gorącym uczynku mężczyznę, który chciał ukraść mu samochód. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres. Będąc na miejscu ustalili, że 23-letni mieszkaniec Czarnkowa włamał się do golfa, a następnie wyjechał nim z miejsca parkingowego na ,,wstecznym biegu”. Wysiłek uruchomienia pojazdu przez mężczyznę udaremnił pokrzywdzony, który widząc zapalone światło w aucie i nieznaną osobę w środku, podbiegł do samochodu i schwytał niedoszłego złodzieja.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W czwartek usłyszał zarzut kradzieży z włamanie. Niebawem sąd zdecyduje o rodzaju kary dla 23-latka. Grozi mu pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Karolina Górzna-Kustra