Niebezpiecznie na drogach - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Niebezpiecznie na drogach

mae_przesiekiKilka ostatnich dni zwiększyło liczbę śmiertelnych ofiar, wśród uczestników ruchu na terenie naszego powiatu. Ofiarami są osoby starsze, jeden kierujący i piesza.

W minioną niedzielę, około godziny 20.00, na odcinku drogi K-22 z Krzyża do Przesiek śmierć poniósł 63 letni mieszkaniec Człopy. Kierowane przez niego Renault, zjechało nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w przednią oś naczepy „TIR-a”. Pasażerkę Renaulta, z ciężkimi obrażeniami przetransportowano do szpitala. W środę, około 19.20, na ul. Sikorskiego w Czarnkowie zginęła 87 letnia kobieta. Potrącił ją kierujący Fordem Transitem jadący z kierunku Poznania. Przyczyny obu zdarzeń, pod nadzorem Prokuratury bada Policja.

Jak można zauważyć, oba zdarzenia wystąpiły w zbliżonych godzinach. Szybciej zapadający zmierzch, niedostateczna widoczność, czy, wraz z porą roku zmieniające się warunki drogowe przyczyniają się do śmiertelnego żniwa. Pamiętajmy więc o własnym bezpieczeństwie i nawet jako piesi stosujmy zasadę ograniczonego zaufania- szczególnej ostrożności, w trosce o życie swoje i swoich najbliższych. W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu (pieszych), w najbliższych dniach zaplanowane zostały pogadanki i prezentacje dla osób starszych, w których udział wezmą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej Komendy Policji.

 dsc_2192

 

 

 

transit