Wypadek śmiertelny w Dębe - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Wypadek śmiertelny w Dębe

radiowoz_nocW minioną sobotę w Dębe doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, kierowca osobowego golfa najechał na leżącego na jezdni 58-letniego mieszkańca Lubasza. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 23.00 na prostym odcinku drogi w miejscowości Dębe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-latek kierujący golfem najechał na leżącego na jezdni 58-letniego mieszkańca Lubasza. Do zdarzenia doszło w chwili, gdy kierowca auta wymijał się z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem.

W wyniku odniesionych obrażeń 58-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala. Od mężczyzny pobrana zostanie krew do badań. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Ruch w miejscu wypadku utrudniony był przez ponad dwie godziny. W tym czasie policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady, wykonali szkic, przeprowadzili oględziny oraz przesłuchali świadków. Zebrane informacje posłużą funkcjonariuszom do wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tej tragedii.