Tragedia na drodze wojewódzkiej - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Tragedia na drodze wojewódzkiej

1aW miniony piątek na drodze wojewódzkiej 178 między Kuźnicą Czarnkowską, a Czarnkowem zderzyły się dwa samochody osobowe. Pasażerka jednego z aut zmarła w szpitalu. Okoliczności wypadku wyjaśniają kryminalni z czarnkowskiej komendy.

 

Do wypadku doszło przed godziną 14-stą na trasie Kuźnica Czarnkowska - Czarnków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni mieszkaniec Łodzi kierujący volvo wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie na prostym odcinku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem, którym kierował 20-latek z Wałcza. Wcześniej spadł obfity deszcz, co mogło mieć wpływ na przebieg wydarzeń.

Kierowcy obu aut zostali przewiezieni do szpitala w Trzciance, gdzie pozostali na obserwacji. Natomiast 41-letnia pasażerka volvo trafiła do szpitala w Pile. Cztery godziny później kobieta zmarła. Kierowcy byli trzeźwi.

Ruch w miejscu wypadku był utrudniony przez około trzy godziny. Przez ten czas strażacy z Czarnkowa kierowali ruchem wahadłowo, natomiast policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów. W ciągu kolejnych dni śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

1
2