Tragiczny finał potrącenia na pasach - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Tragiczny finał potrącenia na pasach

1aWczoraj w centrum Trzcianki doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W trzy osoby przechodzące przez przejście dla pieszych na ulicy Sikorskiego wjechał mercedes. Jedna z nich niestety trzy godziny później zmarła w szpitalu.

Około 13.30 dyżurny trzcianeckiego komisariatu otrzymał informację, że na ulicy Sikorskiego doszło do wypadku drogowego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 22-latek kierujący mercedesem potrącił znajdujące się na przejściu dla pieszych dwie kobiety w wieku 80 i 65 lat oraz 12-letnią dziewczynkę. Wszystkie trzy poszkodowane zostały przewiezione do pobliskiego szpitala. U najstarszej z uczestniczek wypadku lekarze stwierdzili złamanie prawej ręki oraz prawej nogi, natomiast u najmłodszej złamanie prawej ręki. 65-latka niestety zmarła w szpitalu trzy godziny po zdarzeniu.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca samochodu prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności. Był trzeźwy. Zarówno on, jak i świadkowie potrącenia zostali przesłuchani zaraz po wypadku. Funkcjonariusze przeprowadzili również oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu.

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim policjanci obsługiwali, aż siedem wypadków drogowych. Przyczyną dwóch z nich był prawdopodobnie alkohol, pozostałych niezachowanie należytej ostrożności. W związku z powyższym czarnkowscy stróże prawa będą wyciągać surowe konsekwencje wobec osób, które w ewidentny sposób łamią przepisy drogowe. Pouczenia będą stosowane niezwykle rzadko.

Kierowco! Jedź rozsądnie i przezornie. Wakacje to czas szczególny, więc zróbmy wszystko, by minęły one spokojnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.

 

1
2

3