Tragedia na lokalnej drodze - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Tragedia na lokalnej drodze

zdarzenie_drogowe2Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na drodze między Krosinkiem, a Połajewem. Zderzenia z samochodem osobowym nie przeżyła 41-letnia rowerzystka.

 

Do wypadku doszło około godziny 15.30 na drodze powiatowej nr 1353P między Krosinkiem, a Połajewem. Kierująca rowerem 41-letnia kobieta skręcając w lewo została potrącona przez wyprzedzającego ją golfa, za kierownicą którego siedział 24-letni mieszkaniec gminy Połajewo. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzystka zmarła na miejscu. Kierowca samochodu był trzeźwy.

W miejscu wypadku na dwie godziny został wstrzymany ruch. W tym czasie policjanci wykonywali czynności niezbędne do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Piękna, słoneczna pogoda sprawia, że coraz częściej korzystamy z rowerów i motocykli. Coraz więcej jest także wypadków z udziałem jednośladów. Apelujemy zatem o ostrożność i rozwagę zarówno do kierujących jednośladami, jak również właścicieli czterech kółek. Wszyscy uczestnicy ruchu, niezależnie od tego czym poruszają się po drodze, zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Podróżującym rowerami bądź motocyklami przypominamy o kilku podstawowych zasadach: za każdym razem należy zakładać kask ochronny i elementy odblaskowe oraz sygnalizować innym uczestnikom swoje zamiary.