O krok od tragedii - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

O krok od tragedii

zdarzenie_nocTak można podsumować finał wczorajszej przejażdżki dwóch mieszkańców gminy Wieleń. Mężczyźni podróż toyotą zakończyli na przydrożnym drzewie. Obaj z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Ponadto okazało się, że kierowca samochodu był nietrzeźwy i posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Wczoraj kilka minut po 22.00 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło we Wrzeszczynie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 23-letni mieszkaniec gminy Wieleń kierujący osobową toyotą uderzył w przydrożne drzewo. Prawdopodobnie mężczyzna jechał zbyt szybko. Zarówno on, jak i podróżujący z nim o sześć lat młodszy pasażer trafili do szpitala. 23-latek doznał złamania dwóch żeber, natomiast u 17-latka lekarze stwierdzili uraz głowy. Chłopak w trakcie przejazdu do szpitala był nieprzytomny.

Od kierowcy czuć było alkohol, w związku z tym pobrano mu krew do badań. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

W najbliższym czasie funkcjonariusze z wieleńskiego komisariatu będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku.