Uwaga ślisko! - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Uwaga ślisko!

1To ostrzeżenie, i dla pieszych, i dla kierujących. Ostatnie opady śniegu sprawiły, że drogi stały się bardzo śliskie i niebezpieczne. Niestety, niektórzy zdążyli się już o tym przekonać na własnej skórze. Tak, więc szanowni użytkownicy dróg, w zimie rozwaga i szczególna ostrożność na pierwszym miejscu!

 

O tym, że nie należy lekceważyć zalegającego na drodze śniegu przekonał się w piątkowe przedpołudnie 18-letni mieszkaniec Trzcianki kierujący renaultem. Chłopak jechał za szybko, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. W całym nieszczęściu może jednak mówić o niezłym farcie. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, jednak wyszedł z niego bez większego uszczerbku. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie przypłacił mandatem.

 

3

 

 

2

 

Pamiętajmy zatem, że zmieniające się warunki atmosferyczne w mgnieniu oka spowodować mogą duże zagrożenie na drodze, i mimo, że wydaje się nam, że wszystko jest w porządku, od tragedii dzielić nas może niewiele. Tak więc szanowni kierujący, w zimie „noga z gazu” i szczególna ostrożność na pierwszym miejscu!