Zamknięty most na Noteci w Czarnkowie - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Zamknięty most na Noteci w Czarnkowie

most3Od niedzieli do odwołania zamknięty został ruch drogowy w Czarnkowie na moście na rzece Noteć.  Przez ten czas będą obowiązywały objazdy przez Ujście oraz Wieleń.

W nocy z soboty na niedzielę pięć minut po północy w Czarnkowie na moście na rzece Noteć doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika siodłowego wraz z naczepą, kierowanego przez mieszkańca gminy Trzcianka. Mężczyzna na naczepie przewoził maszyny wykorzystywane w pracach leśnych. Feralnej nocy wracał do domu z pracy. Podczas przejeżdżania przez most jedna z maszyn zahaczyła o jego metalową konstrukcję, uszkadzając cztery kratownice. Uszkodzone elementy mostu oraz elementy maszyny spadły na jezdnię oraz na przejeżdżający samochód kierowany przez mieszkańca gminy Wieleń. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ruch drogowy na moście został zamknięty do momentu wydania opinii przez rzeczoznawcę. Przez ten czas będą obowiązywały objazdy przez Ujście oraz Wieleń. Istnieje również możliwość przeprawy przez rzekę promem w miejscowości Ciszkowo oraz Walkowice. Promy będą działały od świtu do zmierzchu.

W najbliższych dniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie będą wyjaśniać przyczyny oraz okoliczności zdarzenia.

 

most

 

most1