Konferencja na poznańskich targach - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Konferencja na poznańskich targach

1Wczoraj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się III Międzynarodowa Konferencja poświęcona bezpieczeństwu na drogach województwa wielkopolskiego. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji. Na konferencje przybyli licznie zaproszeni goście, zarówno z kraju jak i zagranicy, oraz policjanci z garnizonu wielkopolskiego. Nie zabrakło również przedstawicieli czarnkowskiej Policji.

 

W czwartek, 29 kwietnia br., na terenie poznańskich targów odbyła się trzecia już konferencja poświęcona poprawie bezpieczeństwa na drogach Wielkopolski. Przewodnim celem konferencji było zaprezentowanie dotychczasowych rozwiązań mających na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich ofiar oraz wskazanie obszarów wspólnych działań pozwalających podnosić poziom bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Do udziału w konferencji zaproszono władze samorządowe, przedstawicieli Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, Państwowej Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, różnych prywatnych firm oraz policjantów z całego województwa wielkopolskiego, jak również policjantów z niektórych krajów europejskich, tj. Belgii, Holandii, Niemiec, Litwy.

Uczestników konferencji przywitał Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji. W swoim krótkim wystąpieniu mł. insp. Krzysztof Jarosz podkreśli jak ważne jest przyczynianie się do dalszego postępu w wytyczaniu skutecznych działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i propagowaniu w społeczeństwie zasad bezpieczeństwa drogowego. Następnie kolejni prelegenci podczas trwania spotkania przedstawiali swoje rozwiązania i pomysły na poprawę bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach.

Na terenie pawilonu w którym odbywała się impreza zorganizowano wiele stoisk ze sprzętem i urządzeniami, które służą poprawie bezpieczeństwa i dyscyplinują kierujących. Pokazano również pojazdy, które proponują do zakupu dealerzy poszczególnych marek. Całość zakończono efektownymi pokazami. Między innymi zaprezentowano działanie symulatora zderzeń, poduszki powietrznej, symulatora dachowania.   

Wszyscy obecni wyrażali nadzieję, że spotkanie to zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach i na kolejnej konferencji będziemy mogli się tym pochwalić.

 

 

2
3
4
5