Wypadek za Kuźnicą Czarnkowską - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Wypadek za Kuźnicą Czarnkowską

w1aDo poważnego wypadku drogowego doszło wczoraj przed południem na trasie Kuźnica Czarnkowska – Trzcianka. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z czarnkowskiej komendy.

Wczoraj około godziny 10.55 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie został powiadomiony o wypadku drogowym do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej W178 między miejscowością Kuźnica Czarnkowska a Trzcianką. W wypadku miały uczestniczyć trzy samochody osobowe.

Dyżurny natychmiast o wszystkim poinformował pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz polecił policjantom udać się na wskazaną trasę. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby zastały trzy uszkodzone pojazdy. Znajdowały się w nich ranne osoby, tj. 29-letnia kobieta oraz dwójka mężczyzn, w wieku 25 i 48 lat. Osoby te zostały przewiezione do pobliskich szpitali.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zorganizowali objazdy w celu udrożnienia ruchu, który w wyniku wypadku został zablokowany. Ponadto funkcjonariusze przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny. Wstępnie ustalono, że kierujący Fiatem Ducato w wyniku nieprawidłowego manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem Renault Clio, w następstwie czego Fiat zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący samochód WV Caddy.

Wykonanie wszystkich niezbędnych czynności na miejscu zdarzenia oraz usuwanie skutków wypadku zajęło policjantom i strażakom kilka godzin.

 

w3
w1
w2