Tragedia na drodze. Zginął motocyklista - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Tragedia na drodze. Zginął motocyklista

Wczoraj, 18 sierpnia br. doszło do wypadku drogowego. 27-letni mieszkaniec gminy Trzcianka poruszając się motocyklem marki Honda podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z pojazdem marki Jeep Willys. W wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

Do wypadku doszło około godziny 13.40 na trasie Trzcianka – Niekursko, droga wojewódzka 178. Ze wstępnych ustaleń mundurowych będących na miejscu wynika, że 27-letni motocyklista na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania dwóch aut zderzył się czołowo z zabytkowym, wojskowym pojazdem marki Jeep Willys, którym kierował 36-letni mieszkaniec Szamotuł.

W wyniku odniesionych obrażeń motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Jak się okazało 27-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, miał także zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a Honda, którą się poruszał była niezarejestrowana. Pasażerka jeepa z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala, natomiast kierowca był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejscu wypadku droga przez kilka godzin była zablokowana. W tym czasie funkcjonariusze zabezpieczyli ślady mające pomóc w ustaleniu przyczyn i okoliczności tej tragedii. Postępowanie w sprawie prowadzą śledczy z trzcianeckiego komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Trzciance.

Karolina Górzna-Kustra

  • Tragedia na drodze. Zginął motocyklista
  • Tragedia na drodze. Zginął motocyklista
  • Tragedia na drodze. Zginął motocyklista