Pijany kierowca golfa potrącił rowerzystę z dzieckiem - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Pijany kierowca golfa potrącił rowerzystę z dzieckiem

W minioną niedzielę nietrzeźwy 63-latek potrącił swoim autem rowerzystę z dzieckiem, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Na szczęście ani ojciec, ani 9-letni chłopiec nie doznali żadnych obrażeń. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 9 września br. około godz. 19:00 w Kwiejcach gm. Drawsko. Z policyjnych ustaleń wynika, że 40-letni mieszkaniec gminy Drezdenko jechał rowerem prawym pasem ruchu wraz z pasażerem – 9-letnim synem w kierunku miejscowości Kamiennik. W pewnym momencie wyprzedzający ich kierowca ciemnego golfa, uderzył rowerzystę lusterkiem w nogę, a następnie odjechał nie interesując się stanem zdrowia 40-latka i jego syna. Na miejscu pozostawił uszkodzone lusterko.

Dzięki informacjom zapamiętanym przez 40-latka, policjanci bardzo szybki ustalili personalia kierowcy. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec gminy Drawsko. Mundurowi na terenie jego posesji znaleźli uszkodzone auto, które odpowiadało opisowi przekazanemu przez rowerzystę. Samochód był przykryty kocem w miejscu, gdzie brakowało lusterka. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie, któremu został poddany wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo pobrano od niego krew. Noc z niedzieli na poniedziałek spędził w izbie wytrzeźwień.

Na szczęście ani dziecko ani ojciec nie doznali żadnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, za którą 63-latek został ukarany mandatem. Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra