Zdarzenia drogowe

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandaty to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. W ostatni weekend czarnkowscy policjanci zatrzymali dwóch takich kierujących. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

W sobotę, 8 września br. około godziny 19.30 w Trzciance, policjanci ruchu drogowe zatrzymali prawo jazdy 29-letniemu mieszkańcowi Teresina, który przejeżdżał przez miejscowość z prędkością 102 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h.

Następnego dnia około godziny 17.00 uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił 42-letni kierowca BMW. Mieszkaniec powiatu wągrowieckiego jadący przez Sierakówko gm. Połajewo przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. W obydwu przypadkach na kierujących funkcjonariusze nałożyli wysokie mandaty i punkty karne.

Przypominamy, że już od około 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

Karolina Górzna-Kustra