Tragedia na drodze wojewódzkiej - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Tragedia na drodze wojewódzkiej

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Trzcianka – Siedlisko. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, kierująca VW T4 na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do jego wywrócenia. Pasażer auta zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło około godziny 19.20 na odcinku drogi wojewódzkiej 180, pomiędzy Trzcianką, a Siedliskiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39 – letnia mieszkanka Krzyża Wlkp. na łuku drogi z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechała na prawe pobocze, w wyniku czego auto dachowało. Kierująca oraz dwójka dzieci w wieku 8 i 11 lat nie poniosła żadnych obrażeń. Pasażer 35 – letni mieszkaniec Krzyża Wlkp. przewieziony został do szpitala, gdzie zmarł. Kierująca VW była trzeźwa. Pobrano jej krew do dalszych badań oraz zatrzymano prawo jazdy.

W ciągu najbliższych kilku dni policjanci wspólnie z prokuraturą będą analizować zebrany na miejscu zdarzeń materiał dowodowy, jak również przeprowadzać niezbędne czynności procesowe w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tej tragedii.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra