Podsumowanie wakacji na drogach naszego powiatu - Warto wiedzieć - KPP Czarnków

Warto wiedzieć

Podsumowanie wakacji na drogach naszego powiatu

Od lipca do sierpnia 2019 roku na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego doszło do 13 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 18 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali 29 nietrzeźwych kierujących i obsługiwali 105 kolizji drogowych. Z przykrością trzeba stwierdzić, że część kierowców nie zastosowała się do policyjnych apeli.

Jak co roku podczas wakacji policjanci z ,,drogówki" prowadzili działania prewencyjno-represyjne. Wszystko po to, by osoby udające się na letni wypoczynek i wracające z urlopu bezpiecznie dotarły do celu. Funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach i czy użytkownicy samochodów korzystają z pasów bezpieczeństwa. Szczególnie surowo traktowali osoby, które poruszały się pojazdami z nadmierną prędkością. Policjanci przypominali również kierowcom i pieszym podstawowe przepisy ruchu drogowego.

W lipcu odnotowaliśmy 5 wypadków bez ofiar śmiertelnych, w których rannych zostało 10 osób. Funkcjonariusze obsługiwali 50 kolizji drogowych. Z kolei w sierpniu doszło do 8 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 8 zostało rannych. Odnotowaliśmy 55 kolizji.

Podczas wakacji mundurowi zatrzymali 29 nietrzeźwych kierujących i 8 kierowców po użyciu alkoholu. Ponadto ujawnili 191 wykroczeń popełnionych przez kierujących i pasażerów, którzy nie korzystali podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, a także odnotowali 3 przypadki przewożenia dzieci w samochodach bez obowiązkowych fotelików ochronnych.

Policjanci nadal będą prowadzić działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Jak zawsze szczególną uwagę będą zwracali na tych, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu.

Karolina Górzna-Kustra