Kolejni kierowcy pędzili i stracili prawo jazdy - Warto wiedzieć - KPP Czarnków

Warto wiedzieć

Kolejni kierowcy pędzili i stracili prawo jazdy

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca dotkliwie przekonało się trzech kierowców. Z policyjnej kontroli wynika, że mężczyźni pędzili swoimi autami, gdy liczniki wskazywały kolejno 106 km/h, 110 km/h oraz 101 km/h w terenie zabudowanym. Teraz przez kolejne trzy miesiace nie będą mogli wsiąść za kierownicę.

Policyjne kontrole wykazują, że kierowcy zamiast zwalniać dociskają pedał gazu. O surowych konsekwencjach takiego zachowania przekonali się w minioną niedzielę i poniedziałek trzej mężczyźni.

Pierwszy z nich, mieszkaniec Poznania został zatrzymany do kontroli drogowej w Sierakówku gm. Połajewo w niedzielę, 16 czerwca tuż przed godz. 16:00. Wtedy też policyjny pomiar wykazał, że kierowca jechał BMW z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym.

Krótko po godzinie 16:00, w tym samym miejscu doszło do kolejnego przekroczenia prędkości, tym razem przez mieszkańca powiatu obornickiego, który kierował volkswagenem mając na liczniku 110 km/h.

Z kolei w poniedziałek, 17 czerwca około godziny 8:00, również w Sierakówku, czarnkowska ,,drogówka" zatrzymała kierowcę mercedesa, który poruszał się z prędkością 101 km/h.

Policjanci w każdym przypadku obligatoryjnie zatrzymali prawo jazdy, ukarali mandatem karnym i przyznali 10 punktów karnych.Teraz przez najbliższe 3 miesiące mężczyźni będą musieli zrezygnować z jazdy.

Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i stosowanie się do przepisów, zwłaszcza kiedy za pasem wakacje i większy ruch na drogach.

Karolina Górzna-Kustra