Kolejne trzy osoby straciły prawo jazdy za prędkość - Warto wiedzieć - KPP Czarnków

Warto wiedzieć

Kolejne trzy osoby straciły prawo jazdy za prędkość

Czarnkowscy policjanci ruchu drogowego w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali prawa jazdy trzem osobom, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym. Co ciekawe, „ciężka noga” to nie tylko zjawisko zaobserwowane u mężczyzn. Wśród zatrzymanych kierowców była również kobieta.

Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego sprawdzali prędkość kierowców poruszających się w Wieleniu oraz Wrzeszczynie. Wybór miejsc był nieprzypadkowy, ponieważ mieszkańcy zaznaczyli je na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te, w których często dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości.

I tak w sobotni wieczór na drodze wojewódzkiej 181 we Wrzeszczynie w ręce mundurowych wpadła 21-letnia mieszkanka Wielenia. Kobieta jechała fordem z prędkością 96 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosi 40 km/h.

W niedzielę w Wieleniu na ulicy Drawskiej policyjny patrol zatrzymał kolejnego kierującego, 27-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który przekroczył prędkość o 72 km/h. Kilka minut później, w tym samym miejscu prawo jazdy stracił również 23-letni kierowca audi, który w obszarze zabudowanym miał na liczniku o 52km/h za dużo.

Wszyscy kierujący otrzymali mandaty w wysokości po 400 zł, a także po 10 punktów karnych, a policjanci zgodnie z przepisami zatrzymali im prawa jazdy na 3 miesiące.

Jak pokazują powyższe przykłady, niektórzy kierujący albo zapomnieli o zaostrzonych przepisach lub też myśleli, że znowu się uda. Przestrzegamy przed takim zachowaniem i przypominamy, że za popełnienie takiego wykroczenia policjant ma obowiązek zatrzymać kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkową dolegliwością jest także mandat i punkty karne, które trafią na konto kierującego.

Karolina Górzna-Kustra