Turniej Motoryzacyjny - eliminacje powiatowe 2013 - Turnieje dla dzieci i młodzieży - KPP Czarnków

Turnieje dla dzieci i młodzieży

Turniej Motoryzacyjny - eliminacje powiatowe 2013

 

1b

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie po raz kolejny będą reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkiego etapu do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wczoraj policjanci z czarnkowskiej komendy przeprowadzili eliminacje do tego konkursu.

 

Wczoraj na terenie Centrum Edukacji Zawodowej przy ulicy Chodzieskiej w Czarnkowie rozegrano eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przeprowadzili go policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

O tytuł najlepszej drużyny powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego walczyło pięć trzyosobowych zespołów. Ich członkowie zmagali się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych. Pierwszą był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z zawodników musiał rozwiązać test z historii motoryzacji. Potem trwała już walka zespołowa. Każda z drużyn rozpoznawała części samochodowe, popisywała się znajomością zasad pierwszej pomocy i próbowała uruchomić auto, w którym spreparowano usterki uniemożliwiające jazdę.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji podliczono wyniki i wyłoniono laureatów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, drugie uczniowie Edukacji Lubasz, a trzecie podopieczni Zespołu Szkół w Krzyżu Wielkopolskim. Zwycięscy turnieju reprezentować będą nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 17 maja bieżącego roku w Gostyniu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym turniej mógł być rozegrany. Za ufundowanie nagród dziękujemy Naczelnikowi Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Czarnkowie, prezesowi Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat”, dyrektorowi Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie i kierownictwu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Za poświęcenie wolnego czasu i przygotowanie konkurencji dziękujemy panu Tadeuszowi Wojtasowi oraz panu Waldemarowi Mizera. Za współuczestniczenie w organizacji serdeczne podziękowania składamy również panu Janowi Palaczowi i Andrzejowi Tadli.

 

11
12
13