Turnieje dla dzieci i młodzieży

XXXVI Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami

1aWczoraj policjanci z czarnkowskiej drogówki przeprowadzili kolejne już eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podobnie jak w roku ubiegłym, najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnkowie oraz podopieczni Gimnazjum w Młynkowie.

W tegorocznych eliminacjach wzięło udział osiem reprezentacji szkół podstawowych i pięć reprezentujących gimnazja z całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Każda drużyna składała się z trzech uczestników.

Tradycyjnie turniej rozpoczął się kilka minut po godzinie 9.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Czarnkowie, gdzie zawodnicy w ciągu 30 minut musieli rozwiąz test wiedzy, składający się z 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego.

 

1

Dalsza część konkursu odbyła się już w parku Staszica. Tu uczestnicy turnieju wykazywali się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego.

 

2

 

3

Po przeprowadzeniu wszystkim konkurencji policjanci podliczyli wyniki na podstawie, których wyłonili laureatów. W kategorii szkół podstawowych: pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnkowie, tuż za nimi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Połajewie, a na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja z Krzyża Wielkopolskiego.

 

4

Klasyfikacja gimnazjów wyglądała następująco: na pierwszym miejscu Gimnazjum w Młynkowie, na drugim Gimnazjum w Czarnkowie, a na trzecim Gimnazjum w Drawsku.

 

5

Uczniowie zwycięskich drużyn będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 24 maja tego roku we Wrześni.

Funkcjonariusze postanowili wyróżnić także uczniów, którzy podczas całego turnieju zdobyli największą ilość punktów, wykazując się przy tym niezwykłą wiedzą z zakresu ruchu drogowego oraz umiejętnościami sportowymi, wręczając im cenne nagrody.

 

6

Fundatorami nagród w konkursie były instytucje wspomagające nas na co dzień – Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat”, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, oraz pan Ryszard Jabłonowski Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Czarnkowie.

Podziękowania składamy również panu Michałowi Fące, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie, za pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Serdeczne gratulacje dla laureatów i uczestników oraz podziękowania dla opiekunów.