Turniej Motoryzacyjny - Turnieje dla dzieci i młodzieży - KPP Czarnków

Turnieje dla dzieci i młodzieży

Turniej Motoryzacyjny

omtm1aW czwartek, 19 kwietnia, po raz kolejny odbyły się zorganizowane przez czarnkowskich policjantów powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do walki stanęło pięć trzyosobowych drużyn. Zwycięska okazała się po raz kolejny drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie.

Jak co roku eliminacje do turnieju rozegrane zostały na terenie Centrum Edukacji Zawodowej przy ulicy Chodzieskiej w Czarnkowie. Do rywalizacji stanęło 5 trzyosobowych zespołów. Tradycyjnie rozegrano cztery konkurencje. Pierwszą był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Każdy z  uczestników musiał samodzielnie go rozwiązać odpowiadając na 20 pytań. Potem trwała już walka zespołowa. Każda z drużyn rozpoznawała części samochodowe, popisywała się znajomością zasad pierwszej pomocy i próbowała uruchomić auto, w którym spreparowano usterki uniemożliwiające jazdę. Każda z konkurencji stanowiła dla uczestników nie lada wyzwanie.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji podliczono wyniki i wyłoniono najlepszych. Trzecie miejsce zajęła drużyna Edukacji Lubasz, drugie uczniowie Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie, natomiast na eliminacjach wojewódzkich reprezentować nasz powiat będą podopieczni Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, którzy w ogólnej klasyfikacji zdobyli już nie po raz pierwszy to najważniejsze, pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, a najlepsi otrzymali cenne nagrody.

Jak zwykle dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym turniej mógł być rozegrany. Za ufundowanie nagród serdeczne dziękujemy Naczelnikowi Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Czarnkowie, prezesowi Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat”, dyrektorowi Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie i  kierownictwu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Za poświęcenie wolnego czasu i przygotowanie konkurencji dziękujemy pracownikom czarnkowskiej stacji diagnostycznej „Diagona” oraz ratownikom medycznym ze Szpitala Powiatowego w Czarnkowie. A za współuczestniczenie w organizacji serdeczne podziękowania składamy panu Janowi Palaczowi i Andrzejowi Tadli.