Turnieje dla dzieci i młodzieży

Powiatowe konkursy o tematyce motoryzacyjnej i bezpieczeństwie w ruchu drogowym

lidWszelkiego rodzaju konkursy dla dzieci i młodzieży organizowane przez Policję zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. Tak było i tym razem. W turniejach poświęconych szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w ruchu drogowym wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Pod koniec kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W eliminacjach tych wzięły udział reprezentacje czterech szkół ponadgimnazjalnych :

- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Czarnkowa

  • Prywatnego Zespołu Szkół z Czarnkowa

  • Zespołu Szkół z Krzyża Wlkp.

  • Edukacji Lubasz

Trzyosobowe zespoły wyłoniono w konkursach szkolnych. Turniej podzielony był na części:

  • konkurencje teoretyczne – testy, które obejmowały test z wiedzy o zasadach i przepisach ruchu drogowego, test z historii polskiej motoryzacji, oraz test z przepisów ruchu drogowego

  • konkurencje praktyczne – przygotowanie pojazdu do jazdy, polegające na sprawdzeniu przez uczestnika stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu przed rozpoczęciem jazdy i pierwsza pomoc przedmedyczna, która polegała na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej.

Zwycięzcami zostali uczniowie z Edukacji Lubasz, drugie miejsce zajęli uczniowie czarnkowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, trzecie Prywatnego Zespołu Szkół z Czarnkowa, a czwarte Zespołu Szkół z Krzyża Wlkp. Laureatów nagrodzono, a zwycięzcy reprezentować będą nasz powiat w finale wojewódzkim w Poznaniu.

Chcielibyśmy podziękować opiekunom za przygotowanie podopiecznych, a fundatorom nagród – Starostwu Powiatowemu, WORD w Pile, Stowarzyszeniu „Bezpieczny Powiat” i Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie za ufundowanie nagród.

Po raz kolejny odbyły się też powiatowe eliminacje konkursu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W zmaganiach brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów również podzieleni na trzyosobowe zespoły. Konkurs rozpoczął się od części pisemnej, którą był test wyboru. Różna była oczywiście trudność pytań dla poszczególnych grup wiekowych. Po regulaminowym czasie wszyscy konkursowicze udali się do miasteczka ruchu drogowego w Parku Staszica. Tam rozegrano kolejne konkurencje, tym razem już praktyczne. W ich rozegraniu pomagali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Konkurencje wzbudziły wiele emocji, tak wśród młodzieży, jak i wśród opiekunów. Po ich zakończeniu, ponownie wróciliśmy do Szkoły Podstawowej, gdzie do wytężonej pracy przystąpiła komisja konkursowa. Pod dowództwem Naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Czarnkowie podinsp. Adama Filipa trwały gorączkowe obliczenia. Po ich dokonaniu okazało się, że w kategorii drużynowej szkół podstawowych 1 miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Czarnkowa, natomiast wśród gimnazjów najlepsi okazali się uczniowie z Młynkowa.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a ich opiekunom za przygotowanie podopiecznych, a poniżej przedstawiamy całą klasyfikację wśród szkół:

SZKOŁY PODSTAWOWE                                        GIMNAZJA

1 miejsce SP Czarnków                                             1 miejsce Gimnazjum w Młynkowie

2 miejsce SP Wieleń                                                 2 miejsce Gimnazjum nr 1 w Trzciance

3 miejsce SP Boruszyn                                             3 miejsce Gimnazjum w Wieleniu

4 miejsce SP Łomnica                                               4 miejsce Gimnazjum w Czarnkowie

5 miejsce SP Lubasz

6 miejsce SP Sarbia

7 miejsce SP Trzcianka

8 miejsce SP Drawski Młyn

 

dsc_0276
dsc_0390
dsc_0449
dsc_0352