Turniej Motoryzacyjny - Turnieje dla dzieci i młodzieży - KPP Czarnków

Turnieje dla dzieci i młodzieży

Turniej Motoryzacyjny

1aW środę, 27 kwietnia br., po raz kolejny odbyły się zorganizowane przez czarnkowskich policjantów powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do walki stanęło sześć trzyosobowych drużyn. Zwycięska okazała się drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie.

 

Jak co roku eliminacje do turnieju rozegrane zostały na terenie Centrum Edukacji Zawodowej przy ulicy Chodzieskiej w Czarnkowie. Do rywalizacji stanęło 6 trzyosobowych zespołów. Tradycyjnie rozegrano cztery konkurencje. Pierwszą był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Każdy z  uczestników musiał samodzielnie go rozwiązać odpowiadając na 20 pytań. Potem trwała już walka zespołowa. Każda z drużyn rozpoznawała części samochodowe, popisywała się znajomością zasad pierwszej pomocy i próbowała uruchomić auto, w którym spreparowano usterki uniemożliwiające jazdę. Każda z konkurencji stanowiła dla uczestników nie lada wyzwanie. Jednak nadal największy problem stanowiło rozpoznawanie części samochodowych.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji podliczono wyniki i wyłoniono najlepszych. Trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Leśnych w Goraju, drugie Edukacji Lubasz, natomiast na eliminacjach wojewódzkich reprezentować nasz powiat będą uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Czarnkowa, którzy w ogólnej klasyfikacji zdobyli pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, a najlepsi otrzymali cenne nagrody.

Jak zwykle dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym turniej mógł być rozegrany. Za ufundowanie nagród serdeczne dziękujemy Staroście czarnkowsko – trzcianeckiemu, prezesowi Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat”, dyrektorowi Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie i  kierownictwu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Za poświęcenie wolnego czasu i przygotowanie konkurencji dziękujemy pracownikom czarnkowskiej stacji diagnostycznej „Diagona” oraz ratownikom medycznym ze Szpitala Powiatowego w Czarnkowie. A za współuczestniczenie w organizacji serdeczne podziękowania składamy panu Janowi Palaczowi i Andrzejowi Tadli.

 

1
2

 

3
4