Turnieje dla dzieci i młodzieży

Konkurs rysunkowy dla uczniów szkół podstawowych rozstrzygnięty!

3Policjanci z czarnkowskiej drogówki rozstrzygnęli, ogłoszony w grudniu ubiegłego roku, konkurs rysunkowy dla dzieci szkół podstawowych. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Nadesłano ponad 200 prac, z których komisja wybrała 10. Dziś w budynku Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu.

 

We wrześniu i październiku ubiegłego roku we wszystkich szkołach podstawowych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego trwała doroczna akcja edukacyjna zorganizowana przez czarnkowską drogówkę. Policjanci uczyli dzieci klas I-III zasad bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły i ostrzegali przed niebezpieczeństwami czyhającymi w szkole, w domu czy na placu zabaw. Cykl pogadanek realizowany był pod hasłem „Policja na straży Twojego bezpieczeństwa w drodze do szkoły”.

Kolejnym etapem pogadanek, był ogłoszony w grudniu konkurs plastyczny pod taką samą nazwą. Adresatami konkursu były dzieci klas I – III szkół podstawowych z terenu całego powiatu. Jak się okazało, po raz kolejny, na konkurs napłynęła ogromna liczba prac. Spośród 209 „dzieł” młodych artystów, 4 stycznia tego roku, komisja konkursowa wyłoniła laureatów.

 

1

 

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu. Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, wręczył laureatom szef czarnkowskiej drogówki podinsp. Adam Filip.

 

2

 

Wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i liczymy na udział w kolejnych konkursach.