Turnieje dla dzieci i młodzieży

Powiatowe Eliminacje Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

omtm1aWczoraj po raz kolejny odbyły się zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Czarnkowie powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do walki stanęło siedem trzyosobowych drużyn. Zwycięska okazała się drużyna reprezentująca czarnkowskie liceum ogólnokształcące.

Wczoraj tj. 20 kwietnia 2010r. rozegrane zostały Powiatowe Eliminacje Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Tym razem na gościnnym terenie Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Chodzieskiej w Czarnkowie zmagało się 7 zespołów. Trzyosobowe teamy reprezentowały Zespół Szkół Technicznych z Trzcianki, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Czarnkowa, Zespół Szkół Leśnych z Goraju, Zespół Szkół z Krzyża Wlkp., Liceum Ogólnokształcące z Czarnkowa, Prywatny Zespół Szkół z Czarnkowa oraz Edukacja Lubasz z Lubasza.

Tradycyjnie rozegrano cztery konkurencje. Pierwszą był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy odpowiadali na 20 pytań, które przygotowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Tą część rozegrano wspólnie na jednej z sal CEZ. Potem trwała już walka zespołowa. Każda z drużyn rozpoznawała części samochodowe, popisywała się znajomością zasad pierwszej pomocy przed ratownikiem medycznym i próbowała uruchomić „Poloneza”, w którym spreparowano usterki uniemożliwiające jazdę. Każda z konkurencji stanowiła dla uczestników nie lada wyzwanie. Mimo, że regulamin praktycznie nie uległ zmianie chyba największy problem stanowiło rozpoznawanie części samochodowych.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji podliczono wyniki i wyłoniono najlepszych. Trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Technicznych z Trzcianki, drugie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Czarnkowa, natomiast w Kaliszu na eliminacjach wojewódzkich reprezentować nasz powiat będą uczniowie czarnkowskiego liceum ogólnokształcącego, którzy w ogólnej klasyfikacji zdobyli pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, a najlepsi otrzymali puchary i nagrody.

Jak zwykle wypada podziękować  tym, dzięki którym w tak miłej atmosferze i z tak cennymi nagrodami mogliśmy turniej rozegrać. Serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród dla Starosty czarnkowsko – trzcianeckiego, Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat”, Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie i  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Za poświęcenie wolnego czasu i przygotowanie konkurencji dziękujemy pracownikom czarnkowskiej stacji diagnostycznej „Diagona” oraz ratownikom medycznym ze Szpitala Powiatowego w Czarnkowie. A za współuczestniczenie w organizacji serdeczne podziękowania składamy panu Janowi Palaczowi i Andrzejowi Tadli. Mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się na terenie CEZ-u w Czarnkowie! A więc do zobaczenia!

 

omtm1
omtm2
omtm3
omtm4