Powiatowy Turniej Motoryzacyjny - Turnieje dla dzieci i młodzieży - KPP Czarnków

Turnieje dla dzieci i młodzieży

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny

Po raz kolejny uczniowie z Edukacji Lubasz będą reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkiego etapu do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W czwartek policjanci z czarnkowskiej drogówki przeprowadzili eliminacje do tego konkursu.

W czwartek, 26 kwietnia br., na terenie Centrum Edukacji Zawodowej przy ulicy Chodzieskiej w Czarnkowie rozegrano eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przeprowadzili go policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

O tytuł najlepszej drużyny powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego walczyły trzy trzyosobowe zespoły. Ich członkowie zmagali się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych. Pierwszą był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z zawodników musiał rozwiązać test z historii motoryzacji oraz dotyczący skrzyżowań. Potem trwała już walka zespołowa. Każda z drużyn popisywała się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego przygotowania samochodu do jazdy.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji podliczono wyniki i wyłoniono laureatów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Edukacji Lubasz, drugie uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, a trzecie podopieczni Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie. Zwycięscy turnieju reprezentować będą nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 23 maja bieżącego roku w Kaliszu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym turniej mógł być rozegrany. Za ufundowanie nagród dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Czarnkowie, prezesowi Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” oraz kierownictwu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Szczególne podziękowania składamy dyrektorowi Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie – panu Andrzejowi Tadli.

Karolina Górzna-Kustra