Działania Prędkość na drogach całego powiatu - Działania - KPP Czarnków

Działania

Działania Prędkość na drogach całego powiatu

lidpredkoscWczoraj, w godzinach 6.00-22.00, na terenie naszego powiatu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie przeprowadzili akcję „Prędkość”.

 

 

Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym naciskiem na przekraczanie dozwolonej prędkości. Poza tym policjanci kontrolowali trzeźwość kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i inne wykroczenia popełniane w ruchu drogowym.

Nie wszyscy kierowcy stosowali się do ograniczeń. Bilans wczorajszych działań to 63 skontrolowane pojazdy. Rekordzista miał na liczniku 107 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Łącznie mundurowi nałożyli na kierujących 50 mandatów karnych.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym niesie ze sobą konsekwencje nie tylko w postaci mandatu ale również zatrzymania prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W sytuacji kiedy kierujący, w trakcie obowiązywania zakazu, ponownie wsiądzie za kierownicę pojazdu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Kolejny krok to już cofnięcie uprawnień do kierowania.

Głównymi przyczynami wypadków drogowych w Polsce jest nadmierna prędkość i nierozwaga kierowców. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Brawura za kierownicą prowadzi do tragedii.

1