Działania Trzeźwy poranek - Działania - KPP Czarnków

Działania

Działania Trzeźwy poranek

lidtrzporPodczas dzisiejszej akcji „Trzeźwy poranek” policjanci z czarnkowskiej drogówki przeprowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami, na terenie miasta i gminy Wieleń. Były to kolejne takie działania na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Okazuje się, że nie wszyscy kierowcy wykazali się odpowiedzialnością wsiadając za kierownicę swojego pojazdu. Policjanci skontrolowali blisko 600 kierujących, z czego czterech z nich zatrzymali za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W trakcie przeprowadzonych działań, mundurowi ujawnili łącznie czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Jeden z nich kierował pojazdem ciężarowym, a kolejny prowadził pojazd wbrew zakazowi wydanemu wcześniej przez sąd. Wszystkie te osoby popełniły przestępstwo. Sprawcą wykroczenia okazał się natomiast kierujący rowerem, który był pod wpływem alkoholu. Ponadto kilku kierujących zostało ukaranych mandatami za kierowanie pojazdami, bez wymaganych uprawnień.

Działania tego typu mają na celu głównie eliminowanie zagrożenia, jakim są nietrzeźwi kierujący i tym samym poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

 {galeria}2016/sierpien/trzporanek{/galeria}