Bezpieczna majówka 2013 - Działania - KPP Czarnków

Działania

Bezpieczna majówka 2013

kontrola_tarczaJuż jutro na terenie całego kraju rozpoczną się działania pod kryptonimem „Majowy Weekend 2013”. Podczas ich trwania policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących.

 

W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a co za tym idzie ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków.

Działania będą prowadzone od 30 kwietnia do 5 maja tego roku, dlatego już od jutra na najbardziej ruchliwych ciągach komunikacyjnych oraz trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Zwracamy również uwagę na fakt, iż w dniach 1 i 3 maja odbędą się liczne uroczystości związane z obchodami Świąt. Powiązane są one z przemarszami po drogach publicznych.

Przypominamy o ograniczeniach w ruchu dla kierujących samochodami ciężarowymi, które będą obowiązywać w dniach: 30 kwietnia i 2 maja w godz. 18.00 – 22.00, a także 1 i 3 maja w godz. 8.00 – 22.00.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają.