Podsumowanie akcji Znicz 2012 - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie akcji Znicz 2012

1Podobnie jak w roku ubiegłym, podczas tegorocznej akcji Znicz na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego było bezpiecznie. Policjanci obsługiwali tylko kilka niegroźnych kolizji i zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Poza tym nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych.

Od czwartku tj. 31 października do niedzieli 4 listopada br. 176 policjantów z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskiej, czuwało nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby najbliższych. Jak co roku, ich pomoc w pobliżu cmentarzy okazała się niezbędna zwłaszcza 1 listopada.

Podczas tegorocznej akcji Znicz na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali jedynie 12 niegroźnych kolizji. Kierowcy stosowali się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń. W trakcie licznych kontroli drogowych zatrzymano osiem osób, które zdecydowały się na jazdę po alkoholu.

Jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze pamiętajmy nie tylko od święta, zwłaszcza teraz gdy warunki atmosferyczne pogarszają się z dnia na dzień.