Kieruj bez dopingu - Działania - KPP Czarnków

Działania

Kieruj bez dopingu

1Pod taką nazwą policjanci z czarnkowskiej drogówki wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, przeprowadzili wczoraj działania prewencyjno-edukacyjne. Funkcjonariusze kontrolowali kierowców pojazdów, z kolei młodzież wręczała broszurki o charakterze propagandowym.

Niestety, najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, zwłaszcza na obszarach zabudowanych. Mając na uwadze to zagrożenie policjanci z czarnkowskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych, poprzez zwiększenie świadomości kierujących pojazdami z nadmierną prędkością. Oprócz tego funkcjonariusze reagowali na inne wykroczenia drogowe polegające m.in. na nieprawidłowym użytkowaniu świateł zewnętrznych czy niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali trzeźwość kierowców.  

W akcję chętnie włączyli się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie. Zadaniem młodzieży było wręczanie kierowcom broszurek, zawierających informacje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poza tym, dla nich samych była to również doskonała okazja do przyswojenia sobie tej cennej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w praktyce. Większość z nich to młodzi kierowcy, którzy całkiem niedawno odebrali uprawnienia do kierowania autem. 

Nietypowy patrol „drogówki” można było spotkać w Czarnkowie na ulicy Chodzieskiej.

Działania zakończyły się pomyślnie, ponieważ było bezpiecznie. Choć byli i tacy, którzy nie uniknęli mandatów. Policjanci zatrzymali również jeden dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za udział w działaniach i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych odsłonach.

 

dsc02182
dsc02178
dsc02173
dsc02187
dsc02189