Apel do kierowców! - Działania - KPP Czarnków

Działania

Apel do kierowców!

kontroleWiększość z nas święta wielkanocne będzie chciała spędzić z najbliższymi, dlatego można spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach. Policjanci apelują zatem o ostrożność i rozwagę podczas jazdy samochodem. Wobec kierowców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego będą wyciągane surowe konsekwencje.

Od piątku w całej Wielkopolsce prowadzone są działania pod kryptonimem „Bezpieczny Weekend - Święta". Ich celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach. Podczas działań policjanci kontrolować będą prędkość z jaką jadą kierowcy i ich trzeźwość. Sprawdzany będzie też stan techniczny pojazdów, dlatego też lepiej jest sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy, jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi sprawność hamulców oraz wszystkich świateł, poziom płynów eksploatacyjnych oraz stan ogumienia. Warto również zerknąć na ważność badań technicznych. Odpowiedzialny kierowca to również wypoczęty kierowca.

Funkcjonariusze będą kontrolować czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach.

Policjanci będą przypominać kierowcom, aby zwracali uwagę na oznakowanie dróg i ulic, bowiem mogą wystąpić przypadki znacznych zmian w organizacji ruchu. Tak zwana „jazda na pamięć" może być przyczyną wypadku.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkanocne to czas szczególny, spędzany w gronie rodziny - dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze.