Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców - Działania - KPP Czarnków

Działania

Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców

akcja_alkoholPodczas sobotnich działań „Alkohol” w ręce czarnkowskich policjantów wpadło aż pięciu nietrzeźwych użytkowników dróg. Rekordzistą okazał się 44-letni mieszkaniec Środy Wielkopolskiej, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu.

 

W minioną sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie przeprowadzili działania „Alkohol”. Przez kilka godzin w wybranych punktach na terenie całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego funkcjonariusze z drogówki kontrolowali trzeźwość kierowców. W ciągu kilku godzin mundurowi sprawdzili prawie 100 pojazdów. Niestety okazało się, że w gronie kierowców poddanych kontroli znaleźli się tacy, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. W czasie działań policjanci zatrzymali 5 takich osób.

Pierwszy z kierowców wpadł w Czarnkowie na ulicy Poznańskiej. 26-latek kierujący peugeotem miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Następnych dwóch zostało zatrzymanych na terenie gminy Czarnków. W Jędrzejewie 54-letni kierowca bmw wydmuchał 1,78 promila, natomiast w Gajewie 33-letni kierowca opla – 0,54. Z kolei w Trzciance na osiedlu Słowackiego miejscowi policjanci udaremnili jazdę samochodem 40-latkowi. Mężczyzna kierował fordem mając 0,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Działania zakończyło zatrzymanie w Krzyżu 44-letniego mieszkańca Środy Wielkopolskiej. Mężczyzna miał najwięcej promili w organizmie ze wszystkich weekendowych nietrzeźwych kierujących. Badanie alkotestem wykazało, że 44-latek jechał samochodem mając 3,06 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

1
2