Podsumowano działania Znicz - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowano działania Znicz

1Policjanci z czarnkowskiej komendy podsumowali trwającą od piątkowego popołudnia akcję „Bezpieczny weekend – Znicz”. Wszyscy zgodnie twierdzą, że było bezpiecznie. Zarówno zmotoryzowani, jak i piesi uczestnicy ruchu drogowego wykazali się cierpliwością i rozwagą. Dzięki temu ruch w pobliżu cmentarzy odbywał się bez większych trudności.

 

Podczas minionego długiego weekendu związanego ze Świętem Zmarłych na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego pracowało ponad stu policjantów. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali głównie policjanci ruchu drogowego i prewencji. W akcję Znicz aktywnie włączyli się również funkcjonariusze innych formacji. Wspólnie z policjantami służbę na drogach pełnili przedstawiciele staży miejskiej lub straży leśnej.

Mundurowi pomagali dojechać na cmentarze, dbali o porządek na przycmentarnych parkingach, sprawdzali trzeźwość kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali. Ich pomoc w pobliżu nekropoli okazała się niezbędna jeszcze przed 1 listopada. Znaczna część osób zdecydowała się dotrzeć na cmentarze już w sobotę i niedzielę. Skutkowało to wzmożonym ruchem na drogach i tworzeniem się korków. W takich sytuacjach policjanci natychmiast interweniowali i sami kierowali ruchem.

Tegoroczną akcję Znicz policjanci oceniają bardzo pozytywnie. Na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Kierowcy stosowali się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń. Ponadto wykazali się cierpliwością i rozwagą. W trakcie działań nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Policjanci obsługiwali jedynie kilka niegroźnych kolizji niezwiązanych ze świątecznymi wyjazdami. W trakcie licznych kontroli drogowych zatrzymano tylko jedną osobę, która kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości.

 

2
3