Drogówka kontroluje - Działania - KPP Czarnków

Działania

Drogówka kontroluje

kotrola_drogowaZatrzymanych 15 dowodów rejestracyjnych, nałożonych 58 mandatów karnych, 89 skontrolowanych pojazdów to efekt środowych działań przeprowadzonych przez czarnkowskich policjantów we współpracy z kolegami z Poznania. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego poprzez wdrażanie w świadomości kierowców zasad bezpiecznego poruszania się.

Po śnieżnej i mroźnej zimie nastała w końcu wiosna. Warunki na drogach uległy znaczącej poprawie. Można by powiedzieć, że są wręcz rewelacyjne w porównaniu do tych sprzed trzech miesięcy. Pomimo tego w statystykach policyjnych nie brakuje kolizji i wypadków drogowych. Wiosenna pogoda sprawia, że kierowcy czują się pewniej za kółkiem swoich aut i zapominają o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a efekty ich lekkomyślności obserwujemy w prowadzonych analizach.

W celu uświadomienia kierowcom ich błędów policjanci Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy wspólnie z  kolegami z Poznania przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na ujawnianie i represjonowanie wykroczeń polegających głównie na niedostosowaniu prędkości do wprowadzonych ograniczeń na obszarach zabudowanych, niedostosowaniu się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa, kierowania pojazdami po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka oraz pod kątem ujawniania nieprawidłowości w zakresie warunków wykonywania przewozów i stanu technicznego pojazdów.

W działaniach wzięło udział łącznie 12 funkcjonariuszy. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Podczas trwającej zaledwie kilka godzin akcji nałożono 58 mandatów karnych, zatrzymano 15 dowodów rejestracyjnych, skontrolowano 89 pojazdów, w tym 15 ciężarowych.