Działania ,,Prędkość" – podsumowanie - Działania - KPP Czarnków

Działania

Działania ,,Prędkość" – podsumowanie

Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie podsumowała działania "Prędkość – ZERO TOLERANCJI", które przeprowadzane były na terenie całego województwa wielkopolskiego. Przez pięć dni policjanci ujawnili 223 wykroczenia drogowe z czego 151 dotyczyło przekroczenia prędkości jazdy.

W miniony piątek (15.02.2019r.) zakończyły się działania "Prędkość – ZERO TOLERANCJI", które były prowadzone przez pięć dni na terenie całej wielkopolski. Celem akcji było ograniczenie zdarzeń drogowych, których najczęstszą przyczyną jest nadmierna prędkość oraz nie dostosowanie właściwej prędkości do panujących warunków drogowych.

W okresie od 11 do 15 lutego br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, pełniący służbę na drogach powiatu, skontrolowali łącznie 257 pojazdów. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 223 wykroczenia, w tym 151 za przekroczenie prędkości. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 257 kierowców, zatrzymali 2 prawa jazdy, w tym 1 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym oraz 13 dowodów rejestracyjnych

Karolina Górzna-Kustra