Policyjna akcja ,,Błysk" - Działania - KPP Czarnków

Działania

Policyjna akcja ,,Błysk"

W ostatnim tygodniu na drogach Wielkopolski odnotowano kolejne tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe z udziałem pieszych. Zbliżające się święta, a co za tym idzie, wzmożony ruch, połączony z niekorzystnymi warunkami pogodowymi to sytuacja, w której o bezpieczeństwo na drogach trzeba szczególnie zadbać. Z tego też powodu na terenie całego województwa, w tym również naszego powiatu radiowozy ruchu drogowego „błyskają” na niebiesko.

Policyjna akcja ,,Błysk" potrwa od 18 do 23 grudnia br. W wybranych miejscach, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, radiowozy ruchu drogowego będą miały włączone niebieskie światła błyskowe, akcentując w ten sposób swoją obecność w miejscach niebezpiecznych.

Funkcjonariusze podczas działań przede wszystkim będą zwracali uwagę na zachowania kierujących pojazdami względem niechronionych uczestników ruchu, tj. nieudzielaniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, wyprzedzaniu/omijaniu pojazdów na przejściach dla pieszych oraz parkowaniu pojazdów w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi zwrócą także uwagę na sam sposób poruszania się niechronionych uczestników dróg, bowiem pozostawia on wiele do życzenia. Piesi bardzo często przekraczają jezdnię w sytuacjach i miejscach bardzo niebezpiecznych, gdzie niewiele brakuje do potrącenia.

Wierzymy w to, że może w ten właśnie sposób uratujemy komuś życie. Wybierając się na przedświąteczne zakupy pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników dróg. Pośpiech jest zawsze złym doradcą.

Karolina Górzna-Kustra