Podsumowanie działań ,,Prędkość - Zero Tolerancji" - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie działań ,,Prędkość - Zero Tolerancji"

W miniony poniedziałek policjanci czarnkowskiej ,,drogówki" przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość – Zero Tolerancji” ukierunkowane na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali 33 pojazdy, w 28 przypadkach powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy.

Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, 26 listopada br. przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość – Zero Tolerancji” ukierunkowane na zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W ciągu trwającej akcji nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Mundurowi skontrolowali łącznie 33 pojazdy, zarówno osobowe, ciężarowe oraz busy. Ujawnili 33 wykroczenia, w tym 28 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.

Karolina Górzna-Kustra