Sprawdź bezpłatnie światła swojego auta - Działania - KPP Czarnków

Działania

Sprawdź bezpłatnie światła swojego auta

Czarnkowska policja wraz ze stacją kontroli pojazdów DIAGONA w dniach 24 listopada, 01, 08, i 15 grudnia br. przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pn. ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Prawidłowo działające światła zewnętrzne samochodu zwiększają bezpieczeństwo na drodze, dlatego warto skorzystać z okazji i bezpłatnie sprawdzić światła swojego auta.

Okres jesienno-zimowy to najtrudniejszy czas dla kierujących pojazdami. Wcześnie zapadający zmrok, częste opady deszczu oraz poranne mgły znacznie ograniczają widoczność na drodze, co przyczynia się do powstawania zdarzeń drogowych.

Prawidłowe ustawienie świateł zazwyczaj ogranicza się do wyregulowania korektora ich wysokości, ale wielu kierowców bagatelizuje tę kwestię zapominając, że niewykonanie tej czynności, przy pełnym obciążeniu pojazdu, powoduje oślepianie innych uczestników ruchu drogowego. W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia rozkładu granicy światła i cienia niezbędne jest przeprowadzenie badań przy użyciu specjalistycznej aparatury.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci z czarnkowskiej drogówki wspólnie ze stacją kontroli pojazdów ,,DIAGONA” przy ul. Chodzieskiej w Czarnkowie zaplanowali akcję polegającą na bezpłatnym sprawdzeniu oświetlenia pojazdów.

Każda zainteresowana osoba w dniach 24 listopada, 01,08 i 15 grudnia br. w godzinach od 8.00 do 13.00 będzie mogła skorzystać z bezpłatnej pomocy fachowców.

Należy pamiętać, że samochód ze sprawnymi światłami jest zdecydowanie bardziej widoczny, nawet w ciągu dnia, z dużo dalszej odległości, aniżeli pojazd poruszający się bez tych świateł. Zwiększa się bowiem szansa na dostrzeżenie w odpowiednim czasie pojazdu, który wykonuje manewr na drodze (zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy, wyprzedzanie itp.) i podjęcia odpowiedniej reakcji w sytuacji zagrożenia.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do sprawdzania świateł w swoich samochodach.

 

Karolina Górzna-Kustra