Podsumowanie działań ,,Prędkość – ZERO TOLERANCJI" - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie działań ,,Prędkość – ZERO TOLERANCJI"

W ramach akcji "PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI", która odbyła się 8 lipca br. na wielkopolskich drogach, policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Podczas działań policjanci na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego skontrolowali 31 pojazdów, w 29 przypadkach powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy.

To właśnie nadmierna prędkość pojazdów jest główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków na drogach. Jak wskazują analizy bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym do zwiększonej ilości wypadków dochodzi w weekendy. Wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość – ZERO TOLERANCJI” ukierunkowane na zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W ciągu trwających działań policjanci z czarnkowskiej drogówki skontrolowali 31 pojazdów, a także sprawdzili stan trzeźwości ich kierowców. Dodatkowo ujawnili 29 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Zatrzymali 2 prawa jazdy, w tym 1 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.

Karolina Górzna-Kustra