W ciągu godziny dwóch kierowców straciło prawo jazdy - Działania - KPP Czarnków

Działania

W ciągu godziny dwóch kierowców straciło prawo jazdy

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca dotkliwie przekonało się dwóch kierowców. Z policyjnej kontroli wynika, że mężczyźni pędzili swoimi autami, gdy liczniki wskazywały kolejno 101 km/h oraz 103 km/h w terenie zabudowanym. Teraz przez kolejne trzy miesiace nie będą mogli wsiąść za kierownicę.

Policyjne kontrole wykazują, że kierowcy zamiast zwalniać dociskają pedał gazu. O surowych konsekwencjach takiego zachowania przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Pierwszy z nich, mieszkaniec Czekanowa został zatrzymany do kontroli drogowej w Sierakówku gm. Połajewo tuż przed godz. 7.30. Wtedy też policyjny pomiar wykazał, że kierowca jechał hyundaiem z prędkością 101 km/h w obszarze zabudowanym.

Krótko po godzinie 8.00, w tym samym miejscu doszło do kolejnego przekroczenia prędkości, tym razem przez mieszkańca Ustronia Morskiego, który kierował BMW mając na liczniku 103 km/h.

Policjanci w obu przypadkach zatrzymali prawo jazdy, ukarali mandatem karnym i przyznali 10 punktów karnych.Teraz przez najbliższe 3 miesiące mężczyźni będą musieli zrezygnować z jazdy.

Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i stosowanie się do przepisów.

Karolina Górzna-Kustra