Podsumowanie działań ,,Alkohol i Narkotyki" - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie działań ,,Alkohol i Narkotyki"

W sobotę, 24 marca br. policjanci z czarnkowskiej drogówki prowadzili całodobowe działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad tysiąca kierujących. Niestety, nie wszyscy byli trzeźwi.

Przez całą dobę 9 policjantów drogówki brało udział w działaniach „Alkohol i Narkotyki”. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący nie prowadzili pod wpływem alkoholu. Mundurowi przeprowadzili 1297 kontroli. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi. Krótko po godzinie 07.00 w Gajewie gm. Czarnków zatrzymali kierującego audi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 48-letniego mieszkańca gminy Trzcianka wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu go w systemach policyjnych okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z art.178a§1 kk - kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Karolina Górzna-Kustra