Działania ,,Prędkość" – podsumowanie - Działania - KPP Czarnków

Działania

Działania ,,Prędkość" – podsumowanie

Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie podsumowała dwudniowe działania "Prędkość – ZERO TOLERANCJI", które przeprowadzane były na terenie całego województwa wielkopolskiego. Przez dwa dni policjanci ujawnili 52 wykroczenia drogowe z czego 51 dotyczyło przekroczeń prędkości.

W miniony piątek (23.03.2018r.) zakończyły się działania "Prędkość – ZERO TOLERANCJI", które były prowadzone przez dwa dni na terenie całej wielkopolski. Celem akcji było ograniczenie zdarzeń drogowych, których najczęstszą przyczyną jest nadmierna prędkość oraz nie dostosowanie właściwej prędkości do panujących warunków drogowych.

W okresie od 22 do 23 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, pełniący służbę na drogach powiatu, skontrolowali łącznie 62 pojazdy (59 samochodów osobowych i 3 pojazdy ciężarowe). Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 52 wykroczenia, w tym 51 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 62 kierowców. Wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.

Karolina Górzna-Kustra